ارسال تمامی سفارشات در هتمت رایگان شد.
مشاهده کنید:

کره بادام زمینی برای افزایش وزن – 3 روش برای قرار دادن کره بادام زمینی در رژیم غذایی

Home  /   کره بادام زمینی برای افزایش وزن – 3 روش برای قرار دادن کره بادام زمینی در رژیم غذایی
کره بادام زمینی برای افزایش وزن – 3 روش برای قرار دادن کره بادام زمینی در رژیم غذایی

مصرف کره بادام زمینی برای افزایش وزن

کره بادام زمینی یک محصول با بافت نرم، محبوب و خوشمزه است. مملو از مواد مغذی ضروری از جمله ویتامین ها، مواد معدنی و چربی های سالم است. کره بادام زمینی به دلیل محتوای چربی بالایی که دارد دارای کالری اضافی بر میزان وزن ماده مصرفی یا به اصطلاحی کالری متراکم است. این موضوع می‌تواند برای برخی نگران کننده باشد، زیرا کالری اضافی ممکن است به مرور زمان منجر به افزایش وزن شود. با این حال، برخی از تحقیقات نشان می دهند که کره بادام زمینی ممکن است که با مصرف متعادل آن سبب کاهش وزن شود. این مقاله به بررسی چگونگی تاثیر خوردن کره بادام زمینی برای افزایش وزن بدن می پردازد.

برای تهیه کره بادام زمینی آستانه به بخش فروش محصولات بادام زمینی هتمت مراجعه فرمایید.

کره بادام زمینی به عنوان یک محصول دارای چربی و کالری بالا به خوبی شناخته شده است. از طرفی افزایش وزن زمانی رخ می دهد که شما کالری بیشتری نسبت به میزان کالری‌ای که میسوزانید را مصرف کنید. به همین دلیل، برخی از رژیم گیرندگان نسبت به کره بادام زمینی احتیاط می کنند زیرا چربی و کالری بالایی دارد.

ارزش غذایی کره بادام زمینی

هر وعده 2 قاشق غذاخوری (32 گرم) کره بادام زمینی حاوی:

  • کالری: 191
  • چربی کل: 16 گرم
  • چربی اشباع شده: 3 گرم
  • چربی تک غیراشباع: 8 گرم
  • چربی اشباع نشده: 4 گرم

با این حال، همه غذاهای پرچرب یا پر کالری ناسالم نیستند. در واقع کره بادام زمینی برای افزایش وزن یا کاهش وزن به عنوان یک منبع بسیار مغذی شناخته شده است. کره بادام زمینی عموما دارای 75 درصد چربی غیراشباع است. تحقیقات نشان می دهد که خوردن چربی غیراشباع به جای چربی اشباع ممکن است به کاهش سطح کلسترول LDL (بد) و کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی کمک کند.

کره بادام زمینی همچنین سرشار از پروتئین، فیبر و بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری از جمله منگنز، منیزیم، فسفر، ویتامین E و ویتامین‌های B است.

کره بادام زمینی با افزایش وزن ارتباط مستقیم ندارد

اگر کره بادام زمینی در حد اعتدال مصرف شود با افزایش وزن ارتباطی ندارد همانطور که گفته شد اگر کره بادام زمینی برای افزایش وزن مورد هدف رژیم گیرنده واقع شود، زمانی اتفاق می افتد که کالری بیشتری نسبت به کالری که می سوزانید مصرف شود. در واقع، اکثر تحقیقات مصرف کره بادام زمینی، بادام زمینی و سایر آجیل ها را به کاهش وزن بدن مرتبط می دانند.

یک مطالعه مشاهده ای روی بیش از ۳۷۰ هزار بزرگسال نشان داد که مصرف منظم آجیل بیشتر سبب کاهش یا ثبات وزن می‌شود تا افزایش وزن، همچنین شرکت کنندگان در یک دوره 5 ساله 5 درصد کمتر در معرض خطر اضافه وزن یا چاق شدن بودند.

برای آگاهی بیشتر از خواص کره بادام زمینی می‌توانید به مقاله 8 خاصیت کره بادام زمینی – آیا کره بادام زمینی چاق کننده است؟ مراجعه فرمایید.

گفته می شود، افرادی که آجیل می خورند به طور کلی سبک زندگی سالم تری دارند. به عنوان مثال، افرادی که در این مطالعه آجیل می‌خوردند، نسبت به افرادی که آجیل مصرف نمی‌کردند، ورزش بیشتری داشتند و تمایل به خوردن میوه‌ها و سبزیجات بیشتری داشتند. با این وجود، این مطالعه نشان می دهد که می توانید کره بادام زمینی را در یک رژیم غذایی سالم بدون خطر افزایش وزن ناخواسته بگنجانید.

از سوی دیگر، اگر هدف شما خوردن کره بادام زمینی برای افزایش وزن است، باید کالری بیشتری نسبت به کالری که می سوزانید مصرف کنید، سعی کنید ترجیحاً از غذاهای غنی از مواد مغذی در رژیم خود استفاده کنید تا به مشکلات قلبی عروقی برنخورید. کره بادام زمینی یک گزینه عالی است زیرا سرشار از مواد مغذی است، ارزان است و به راحتی به رژیم غذایی شما اضافه می شود.

چگونه کره بادام زمینی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید

خبر خوب اینجاست که کره بادام زمینی برای افزایش وزن یا حتی به عنوان مصرف متعادل، تقریباً با هر چیزی خوب می شود. می توانید آن را روی نان تست برای یک میان وعده ساده بمالید یا از آن به عنوان دیپ برای تکه های سیب و کرفس استفاده کنید. حتما هنگام خرید مواد غذایی، محصولاتی را در نظر بگیرید که بدون شکر افزوده و دارای حداقل مواد افزودنی باشند.

مثلا برای محصول کره بادام زمینی، محصول ساده‌ای چون ترکیب بادام زمینی و نمک یا حتی بادام زمینی بدون نمک از بهترین گزینه‌ها هستند. مخلوط همگن کره بادام زمینی با شیره انگور طبیعی هم می‌تواند از گزینه‌های جذاب انتخابی شما برای یک محصول بر پایه کره بادام زمینی برای افزایش وزن باشد. کالری اضافه شده توسط مربا، شیره انگور یا دیگر مواد طبیعی را در کالری شمار خود لحاظ کنید.

همچنین می‌توانید این محصول را به اسموتی‌های میوه، بلغور جو دوسر، کلوچه و سایر غذاها اضافه کنید تا چربی‌ها و پروتئین‌های سالم را افزایش دهید.

برای جلوگیری از مصرف بیش از حد کالری مورد نیاز روزانه خود، به اندازه وعده ها توجه کنید. برای بیشتر افراد، این به معنای مصرف 1 تا 2 قاشق غذاخوری (16 تا 32 گرم) در روز است. از نظر ظاهری، 1 قاشق غذاخوری (16 گرم) به اندازه انگشت شست شما است، در حالی که 2 (32 گرم) به اندازه یک توپ گلف است.

نتیجه گیری و جمع بندی

بسیاری از افرادی که رژیم دارند از کره بادام زمینی اجتناب می کنند زیرا چربی و کالری بالا و متراکمی دارد. با این حال، مصرف متوسط کره بادام زمینی بعید است که منجر به افزایش وزن شود. در واقع، این محصول بسیار مغذی است و ممکن است با افزایش سیری و حفظ توده عضلانی در حین رژیم، حتی سبب کاهش وزن شود.

به علاوه، رژیم‌های غذایی انعطاف‌پذیر که شامل غذاهای خوشمزه مانند کره بادام ‌زمینی هستند، ممکن است در درازمدت عملکرد مداوم و بهتری داشته باشند و تبدیل به یک عادت غذایی سالم شوند. در نهایت برای اینکه کره بادام زمینی برای افزایش وزن مورد هدف قرار گیرد باید بیشتر از کالری مورد نیاز بدن مورد مصرف قرار گیرد، اما پیش از این با مشاور یا دکتر تغذیه‌ی خود این مسئله را در میان بگذارید.

منبع: آیا کره بادام زمینی باعث افزایش وزن می شود؟

دسته بندی محصولات آموزش کره بادام زمینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Refund Reason