ارسال تمامی سفارشات در هتمت رایگان شد.
مشاهده کنید:

تهیه ماسک مو با عسل – معرفی 13 روش تهیه ماسک مو طبیعی با عسل

Home  /   تهیه ماسک مو با عسل – معرفی 13 روش تهیه ماسک مو طبیعی با عسل
ماسک مو با عسل

تهیه ماسک مو با عسل

عسل یکی از مواد غذایی مفیدی است که علاوه بر مصارف غذایی و درمانی، مصرف مراقبتی از پوست و مو نیز دارد. عسل حاوی پروتئین ها، آمینو اسیدها، ویتامین ها، آنزیم ها، مواد معدنی و دارای خواص ضد میکروبی است که در موارد مراقبتی و درمانی پوست بسیار موثر است. در این مقاله ما به روش های تهیه ماسک مو با عسل می پردازیم.

انواع ماسک مو با عسل

ماسک های موی متعددی وجود دارد که از ترکیب عسل و مواد طبیعی به دست آمده و می تواند برای درمان و سلامت موی سر مفید باشد.

1.ماسک مو با عسل و روغن زیتون

ماسک موی روغن زیتون عسل بهترین ترکیب برای درمان موهای خشک و آسیب دیده است. این ترکیب می تواند به حفظ رطوبت پوست سر، تغذیه و حالت دهندگی مو از ریشه تا نوک آن کمک کند.

½ فنجان عسل و ½ فنجان روغن زیتون را مخلوط و به مدت 30 ثانیه در مایکروویو گرم می کنیم. سپس این ترکیب را به طور یکنواخت روی موها با حرکت دایره ای مالیده و بعد از 30 دقیقه با آب ولرم و شامپو می شوییم. انجام این کار حداقل دوبار در هفته توصیه می شود.

برای خرید عسل جنگلی ارتفاعات شرق گیلان می توانید به بخش فروش عسل هتمت مراجعه فرمایید.

2.ماسک مو با عسل و موز

ماسک مو موز و عسل برای تغذیه پوست سر و موها و نرم کنندگی آن بسیار موثر است.

2 عدد موز، ½ فنجان عسل و ½ فنجان روغن زیتون را مخلوط کرده و خمیر به دست آمده را به طور یکنواخت روی سر و موها می مالیم. سپس بعد از مدت زمان 20 تا 30 دقیقه مو ها را با آب و شامپو می شوییم. انجام این کار جهت به دست آمدن نتیجه مطلوب حداقل دوبار در هفته توصیه می شود.

3.ماسک مو با عسل و تخم مرغ

برای درمان شوره سر و ریزش مو ترکیب تخم مرغ و عسل بسیار موثر است. همچنین این ترکیب باعث تقویت فولیکول های مو و رشد موهای قوی می شود.

2 عدد تخم مرغ کامل و ½ فنجان عسل را مخلوط کرده و روی پوست سر و ریشه مو ها ماساژ می دهیم. سپس بعد از مدت زمان 20 تا 30 دقیقه مو ها را با آب و شامپو می شوییم. انجام این کار جهت به دست آمدن نتیجه مطلوب 3-4 بار در ماه توصیه می شود.

4.ماسک مو با عسل و آووکادو

آووکادو حاوی آنتی اکسیدان است که از انواع آسیب های مو جلوگیری کرده و باعث تقویت پوست سر و تغذیه موها می شود.

1 عدد آووکادو و ½ فنجان عسل را در یک کاسه با هم مخلوط کرده و به طور یکنواخت روی سر و موها می مالیم. سپس بعد از مدت زمان 20 دقیقه مو ها را با آب و شامپو می شوییم. انجام این کار جهت به دست آمدن نتیجه مطلوب هفته ای یک بار توصیه می شود.

5.ماسک مو با عسل و ماست

ماسک موی ماست و عسل یک درمان موثر برای شوره سر و ریزش مو است. اسید سیتریک موجود در ماست به مبارزه با شوره سر و جوانسازی موهای سرکمک می کند و باعث تقویت پوست و مو می گردد.

1 فنجان ماست و ½ فنجان عسل را در مخلوط کن مخلوط کرده تا یک ترکیب یکدست ایجاد شود. سپس آن را به طور یکنواخت روی سر و پوست سر می مالیم و بعد از مدت زمان 20 دقیقه مو ها را با آب و شامپو می شوییم. انجام این کار جهت به دست آمدن نتیجه مطلوب هفته ای یک بار توصیه می شود.

6.ماسک مو با عسل و نارگیل

روغن نارگیل یک عامل حیاتی برای رشد و تغذیه مو است که سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی می باشد و برای فولیکول های مو و بهبود کیفیت و بافت مو ضروری است.

½ فنجان روغن نارگیل و ½ فنجان عسل را در یک کاسه مخلوط کرده سپس موها و پوست سر را با این ترکیب ماساژ می دهیم. بعد از مدت زمان 20 دقیقه مو ها را با آب و شامپو می شوییم. انجام این کار جهت به دست آمدن نتیجه مطلوب دو هفته یک بار توصیه می شود.

7.ماسک موی آلوئه ورا و عسل

آلوئه ورا موجب تسکین پوست سر شده و به مبارزه با شوره سر کمک می کند.

1 قاشق غذاخوری عسل، 2 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا، 2 قاشق غذاخوری ماست و 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون را در یک کاسه مخلوط کرده تا یک خمیر یکدست ایجاد شود. سپس موها و پوست سر را با این ترکیب ماساژ می دهیم. بعد از مدت زمان 20 تا 30 دقیقه مو ها را با آب و شامپو می شوییم. انجام این کار جهت به دست آمدن نتیجه مطلوب هفته ای یک بار توصیه می شود.

8.ماسک مو با عسل و سس مایونز

این یکی از داروهای ساده و در عین حال موثر است که باعث رشد موهای سالم و قوی می شود. سس مایونز یک منبع عالی از روغن و اسیدهای چرب است که در روند رشد مو مفید است.

1 فنجان سس مایونز، 1 عدد آووکادو رسیده و 1 قاشق غذاخوری عسل را با هم ترکیب کرده تا یک خمیر یکدست ایجاد شود . سپس موها و پوست سر را با این ترکیب ماساژ می دهیم. بعد از مدت زمان 30 دقیقه مو ها را با آب و شامپو می شوییم. انجام این کار جهت به دست آمدن نتیجه مطلوب هفته ای یک بار توصیه می شود.

9.ماسک مو با عسل و جو دوسر

بلغور جو دوسر به عنوان یک پاک کننده بسیار خوب عمل می کند و به تز بین بردن هرگونه آلودگی یا روغن اضافی از سطح پوست سر کمک می کند.

2 قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر، 1 قاشق چایخوری عسل و 1 قاشق غذاخوری ماست را مخلوط کرده تا یک مخلوط یکدست حاصل شود. سپس موها و پوست سر را با این ترکیب ماساژ می دهیم. بعد از مدت زمان 20 تا 25 دقیقه مو ها را با آب و شامپو می شوییم. انجام این کار جهت به دست آمدن نتیجه مطلوب هفته ای دو بار توصیه می شود.

10.ماسک عسل و آب

استفاده منظم از این ماسک مو با عسل، رطوبت پوست سر را تامین می کند، آن را هیدراته نگه می دارد و باعث رشد موهای نرم، ضخیم و براق می شود.

½ فنجان عسل و 1/3 فنجان آب را در یک کاسه مخلوط کرده و این ترکیب را به آرامی روی پوست سر و مو (ریشه تا نوک) ماساژ می دهیم. مخلوط را به مدت 1-2 ساعت روی پوست سر گذاشته و سپس با آب و شامپو می شوییم. انجام این کار جهت به دست آمدن نتیجه مطلوب هفته ای یک بار توصیه می شود.

11.ماسک مو نارگیل و شیر

این ماسک موی شگفت انگیز به بهبود آسیب های مو را از ریشه تا نوک آن کمک کرده و در ضخیم شدن موها موثر است.
4 قاشق غذاخوری شیر نارگیل و 2 قاشق غذاخوری عسل را با هم مخلوط کرده تا یک مخلوط یکدست حاصل شود .

سپس موها و پوست سر را با این ترکیب ماساژ می دهیم. بعد از مدت زمان یک ساعت مو ها را با آب و شامپو می شوییم. انجام این کار جهت به دست آمدن نتیجه مطلوب هفته ای یک بار توصیه می شود.

12.ماسک مو سرکه سیب و عسل

سیب به پاکسازی پوست سر از انواع ناخالصی ها و آلودگی ها کمک می کند. همچنین به حفظ موهای صاف، نرم و زیبا و در از بین بردن عفونت های باکتریایی و قارچی موثر است.

5 قاشق غذاخوری سرکه سیب و 2 قاشق غذاخوری عسل را در یک کاسه مخلوط کرده تا یک مخلوط یکدست حاصل شود. سپس موها و پوست سر را با این ترکیب ماساژ می دهیم. بعد از مدت زمان 45 دقیقه مو ها را با آب و شامپو می شوییم. انجام این کار جهت به دست آمدن نتیجه مطلوب هفته ای یک بار توصیه می شود.

13.ماسک موی روغن کرچک و عسل

استفاده از این ماسک مو موثر می تواند اثرات ریزش مو را از بین برده و رشد موهای ضخیم و نرم را تحریک کند. همچنین این ترکیب پوست سر را برای مدت طولانی تر آبرسانی و مرطوب نگه می دارد.

3 قاشق غذاخوری روغن کرچک، 2 قاشق غذاخوری عسل و 4-5 قطره آب لیمو را در یک کاسه مخلوط کرده تا یک خمیر یکدست حاصل شود. سپس موها و پوست سر را به مدت 5 دقیقه با این ترکیب ماساژ می دهیم. بعد از مدت زمان یک ساعت مو ها را با آب و شامپو می شوییم. انجام این کار جهت به دست آمدن نتیجه مطلوب هفته ای دو بار توصیه می شود.

برای مطالعه بیشتر جهت آگاهی از تهیه انواع ماسک صورت با عسل می توانید به مقاله روش تهیه 9 ماسک صورت طبیعی با عسل مراجعه فرمایید.

خواص عسل برای پوست و مو

عسل مملو از آنتی اکسیدان است که به مبارزه با چین و چروک و پیری پوست کمک می کند. همچنین این ماده یک آنتی باکتریال طبیعی است که به جلوگیری و مبارزه با آکنه کمک می کند. عسل به دلیل به دلیل خاصیت لایه برداری و آنتی اکسیدانی به عنوان یک ماده قوی برای از بین بردن بیماری های پوستی شناخته می شود.

عسل خام همچنین یک لایه بردار طبیعی است به این معنی که استفاده از آن روی صورت، سلول های مرده پوست را از بین می برد و جای خود را به سلول های جدید پوست می دهد. عسل آبرسان پوست و مو، عامل درمان، بهبود علائم آکنه و درخشندگی موها و پوست است.

نتیجه گیری

عسل یکی از مواد غذایی است که دارای ارزش غذایی بالا و خواص فراوانی برای سلامتی است. از این ماده علاوه بر استفاده غذای و درمانی، برای انواع مراقبت های پوست و مو نیز استفاده می گردد. ترکیب عسل با انواع مواد طبیعی دیگر، می تواند برای درمان بیماری های پوستی و حفظ سلامت پوست و مو موثر واقع شود. آیا شما تا بحال از انواع ماسک صورت با عسل استفاده کرده اید؟

منابع:
مقاله 8 دستور تهیه ماسک صورت با عسل
مقاله ماسک مو با عسل

دسته بندی محصولات آموزش, آموزش عسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Refund Reason

به مشتاقان این محصول بپیوندید لطفا ادرس ایمیل خود را وارد کنید ما با شما ارتباط خواهیم گرفت.