ارسال تمامی سفارشات در هتمت رایگان شد.
مشاهده کنید:

قیمت فندق – بررسی عوامل موثر بر قیمت فندق نوبرانه

Home  /   قیمت فندق – بررسی عوامل موثر بر قیمت فندق نوبرانه
قیمت فندق

فندق

قیمت فندق و عوامل موثر در ارزش گذاری آن مواردی است که در این مقاله بدان می پردازیم. مغز دانه فندق از خشکبار مغذی است که حاوی انواع ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر و چربی های سالم است. همه ساله مقدار زیادی از فندق به دست آمده از باغات فندق ایران، به کشور های دیگر صادر می شود که ۵ درصد از میزان کل صادرات خشکبار، صادرات فندق می باشد. عوامل زیادی در ارزش گذاری و قیمت انواع فندق موثرند که از مهمترین آنها اندازه فندق و نوع گونه فندق است.

اندازه و کیفیت فندق به میزان بار دهی و خاک و آب و هوای منطقه پرورش آن بستگی دارد که انواع فندق های به دست آمده از باغات گیلان در دسته گران ترین فندق های ایران قرار دارند.


برای خرید فندق سورت شده اعلا اشکورات می توانید به بخش خشکبار هتمت مراجعه فرمایید.

معرفی فندق اشکورات

فندق سورت شده اشکورات از مرغوب ترین انواع فندق و دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را از سایر نمونه ها مشابه فندق در بازار متمایز می کند. این مغز دانه مرغوب در حالت تازه و دستچین بودن، دارای طعم مطبوعی است و اندازه مغز دانه ها تقریبا یکسان، درشت و سنگین هستند.

فندق اشکورات صرفا بو داده شده و بدون هیچگونه افزودنی فراوری شده است. رنگ آن زرد کم رنگ و رنگ پوسته سخت آن قهوه ای است. فندق های اشکورات خندان هستند و به راحتی، بدون فشار اضافی از پوست سخت خارج می شود. علاوه بر این در پرورش این محصول از آفات زنده استفاده نشده است. قیمت فندق های گیلان از سایر فندق های کشت شده در ایران بیشتر است.

بهترین زمان خرید فندق

فندق ها معمولا را در اواخر شهریور ما برداشت شده و پس از انجام فرآیند هایی روانه بازار می شوند که این پروسه حدود یک ماه زمان می برد. فندق های تر و دارای پوسته سبز، در همان زمان برداشت عرضه می شوند. در واقع بهترین زمان خرید فندق تازه و تر اوایل مهر ماه است. نمونه های فندق بو داده و نمکی از آبان ماه وارد بازار می شوند.

انواع فندق

فندق، این مغز دانه لذیذ و مقوی هم به‌ صورت خام و هم به ‌صورت فرآوری ‌شده عرضه می‌شود که به نمونه های فراوری شده به نسبت نمونه های خام، دارای قیمت بالاتری است.

1-فندق خام

فندق خام دارای یک پوسته سبز رنگ است که دور تا دور محصول را پوشانده و به دلیل وجود همین پوسته، تشخیص نمونه با کیفیت آن آسان است. زیرا اگر فندق کهنه و خراب باشد، رنگ پوسته تغییر کرده و متمایل به سیاه می شود.

2-فندق های فراوری شده

فندق ها را در انواع مختلفی به عمل می آورند:

فندق بو داده: نمونه ای که در آن فقط محصول را برشته می کنند. در این نوع فراوری هیچ گونه چاشنی و افزودنی به محصول اضافه نمی شود.

فندق بو داده و نمکی: نمونه ای که در هنگام برشته ‌کردن تنها به آن نمک اضافه می کنند.

روش های سنجش کیفیت فندق

برای سنجش نوع مرغوب فندق، روش های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن می توان از کیفیت محصول خریداری شده اطمینان حاصل کرد. در خصوص ویژگی های ظاهری، فندق با کیفیت و مرغوب داری ویژگی های زیر است:

 • رنگ مغز فندق مرغوب کرم روشن
 • عدم وجود کپک زدگی و رنگ پریدگی در مغز دانه
 • عدم تیرگی و کدری در پوست فندق
 • مغز دانه های یک شکل و یکسان
 • عاری از سوراخ و کرم خوردگی
 • درصد بالای روغن
 • خندان بودن فندق
 • درشت و سنگین بودن فندق
 • کیفیت و تازگی
 • اندازه های یکسان
 • عدم استفاده از طعم و رنگ دهنده های مصنوعی در فراوری محصول

برای مطالعه بیشتر جهت کسب شناخت بیشتر فندق اشکورات، می توانید به مقاله7 ویژگی برتر فندق سورت شده اشکورات خندان و براق مراجعه فرمایید.

عوامل موثر بر قیمت گذاری انواع فندق

قیمت فندق به عوامل زیادی از جمله کیفیت، نوع فندق و … وابسته است. قیمت نمونه های مختلف فندق با یکدیگر متفاوتند به طوریکه فندق تازه در مقایسه با نمونه ‌های کهنه‌ تر گران تر است. فندق های مغز دانه شده از نمونه های با پوست سبز گران تر بوده همچنین فندق های با پوسته سبز، از سایر نمونه ها ارزان تر هستند. علاوه بر این، قیمت نمونه های فندق طعم دار و بو داده شده نیز با فندق های خام و تر متفاوتند.

نگهداری درست و اصولی فندق، از عوامل تاثیر گذار در قیمت محصول است. طبیعی است که مهیا کردن شرایط مناسب برای نگهداری صحیح محصول می تواند در حفظ کیفیت آن نقش بسزایی داشته باشد. فندق از جمله خشکبار روغنی است که در صورت عدم نگهداری صحیح، روغن پس داده و دچار کپک زدگی یا لکه دار شدن محصول می گردد.

عموما با توجه به خدماتی که بازارهای آنلاین به مشتریان ارائه می‌دهند، بسته به کیفیت و میزان خدمات ارائه شده در قیمت فندق با بازار محلی تفاوت قیمت وجود دارد. برای اطلاع از قیمت فندق سورت شده اشکورات می توانید به بخش فروش خشکبار هتمت مراجعه فرمایید.

دسته بندی محصولات آموزش, آموزش فندق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Refund Reason

به مشتاقان این محصول بپیوندید لطفا ادرس ایمیل خود را وارد کنید ما با شما ارتباط خواهیم گرفت.